IF Hagen
Tisdags-OL
Tisdags-OL  2018

Motions och tränings-OL som arrangeras i samarbete mellan IF Hagen - Volvo OK - OK P4 - med flera.
Ingen föranmälan behövs, kom bara och deltag.

Start är mellan 17:00 och 18:30.          Sista målgång är 20:00.  Efter det dras målet in.


  4 banor finns att välja mellan:
- Kort bana c:a 2 - 3 km medelsvår
- Mellanbana c:a 4 - 5 km medelsvår
- Lång bana c:a 6 - 7 km medelsvår
- Lätt bana c:a 2 - 3 km lätt med ledstång

Nästa tävling: Tisdag -- 21 augusti
Karta / Plats: Billingen / Våmbskleven
Vägvisning: Skaravägen - infart Våmbskleven.
Vägvisning-karta: Karta: klicka här
Arrangör: Volvo / Urban Bark /  Torbjörn Jarlevang
Avgift: 30:-, brickhyra 5:-. OBS! Kontant betalning för alla.

Resultat 2018:  
Datum Resultat Kommentar
14 augusti Resultat Rånna Kontroll nr 40 var felplacerad. Alla som missat denna blir godkända.
7 augusti Resultat Boskogen GPS-klocka POLAR upphittad, ring 0707 575 605
26 juni Resultat Boskogen
19 juni Resultat Vallersjön
12 juni Resultat Häggum
5 juni Resultat Rånna
29 maj Resultat Simsjön
22 maj Resultat Billingen
15 maj Resultat Rydskogen
8 maj Resultat Rånna
24 april Resultat Simsjön
17 april Resultat Billingen
10 april Resultat Rydskogen
3 april Resultat Rydskogen
Resultaten finns även på Eventor under lokal tävling.

Arrangörsschema:   (Platser och arrangör kan ändras)
Datum Karta Plats Arrangör Banläggare Kommentar
27 mars Lövsjötorp OK P4 Inställt
3 april Rydskogen S Ryds centrum IF Hagen Niklas Sahlén / Per-Erik Carlsson / Karl-Evert Svensson
10 april Rydskogen Spårcentralen IF Hagen Karin Andersson / Lena Reisen / Hampus Nyström / Mark Reisen / Inger Westerberg
17 april Billingen Våmbskleven IF Hagen Emma Ahlén / Greger Ahlén /Linus Ahlén / Nina Ahlén
24 april Simsjön Skultorp OK P4 Karl-Gustav Larsson / Börje Reimertson / Inger Holm
1 maj Ingen tävling
8 maj Rånna Rånnavägen Volvo Jonas Ericsson / Lennart Ardmar / Tapio Leskinen
15 maj Rydskogen Truck och Krantjänst Volvo Anders Pettersson / Torbjörn Löfving
22 maj Billingen Hagenstugan IF Hagen Ola Lundh / Karl Gellerman / Johan Lindgren
29 maj Simsjön Stora parkeringen OK P4 Christer Ottoson / Roland Gustavsson / ?
5 juni Rånna Lunnahult IF Hagen Liam Johansson / Agnes Johansson / Renita Påsse / Kjell Johansson
12 juni Häggum Noläng IF Hagen Maria Widmark / Emma Kindbom / Erik Widmark / Anders Kindbom
19 juni Vallersjön Garpängen IF Hagen Ulla Andersson / Hans Tuvesson / Alf Andersson
26 juni Boskogen Svensbro OK P4 Karl-Gustav Larsson / Kay Svensson / Börje Reimertsson / Inger Holm
3 juli Semester
10 juli Semester
17 juli Semester
24 juli Semester
31 juli Semester
7 augusti Boskogen Mellomgården OK P4 Kay Svensson / Karl-Gustav Larsson / Roland Gustavsson
14 augusti Rånna Ryds Ängar Volvo Conny Ljungberg / Jonas Sandgren / Maria Lundh
21 augusti Billingen Våmbskleven Volvo Urban Bark /  Torbjörn Jarlevang
28 augusti Klagstorp Förråden (pkt 135,20 OK P4 Kay Svensson / Roland Gustavsson / Inger Holm
4 september Billingen IF Hagen Stefan Linderoth / Björn Sterud / Gunilla Sterud
11 september Skärv IK Gandvik
18 september Istrum Istrums SK Karl-Inge Karlsson Natt
25 september Karstorp Volvo Åke Wijkmark / Benny Hoffman Natt
2 oktober Rankås Tibro OK Peter Brämersson Natt
9 oktober Billingen IF Hagen Olle Hedman / Anton Carlsson / Per Carlsson / Lena Karlsson Tell Natt
26 mars

För arrangörer och banläggare